Archiwum wydarzeń

 • Poznajemy katalog alfabetyczny

  W filii biblioteki w Chalinie odbyły się zajęcia mające na celu ukazanie praktycznej roli korzystania z katalogu alfabetycznego.
 • Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka

  Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie orgaznizuje konkurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych powiatu lipnowskiego. Tematem konkursu jest życie i twórczość Janusza Korczaka. Konkurs odbędzie się 10.10.2012 w MBP w Lipnie, chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się do BP w Dobrzyniu nad Wisłą lub w filii biblioteki w Chalinie do 25.09.2012.
 • Pożegnanie wakacji

  01.09.2012 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się impreza z okazji zakończenia wakacji. Na dzieci czekały sportowe atrakcje zorganizowane przez pracowników DCSiT, takie jak: biegi, blok konkurencji sprawnościowych oraz gry zespołowe. Biblioteka natomiast była organizatorem bloku zajęć edukacyjno-integracyjnych. Uczniowie brali udział w zabawach z chustą animacyjną oraz odpowiadali na pytania literackie, które ustrzeili na strzelnicy. Na wyborowych strzelców czekały nagrody. Odbył się także konkurs plastyczny "trofeum dla sportowca". Zwycięzcy konkurencji sportowych oraz konkursu plastycznego zostali obdarowani upominkami, których sponsorem była firma ANDUR. Informacje na temat imprezy również na stronie: www.dcsit.pl
 • BIBLIOTEKA NA TO CZEKA

  W ramach projektu "Biblioteka na to czeka "otrzymaliśmy od Instytutu Pamięci Narodowej książki o tematyce historycznej. Zachęcamy czytelników do korzystania ze zbiorów.
 • Wystawa prac dzieci w Muzeum Dobrzyńskim

  W ramch koncertu z okazji XVI Dni Dobrzynia została udostępniona wystawa rysunków i gier planszowych. Prace wykonali uczestnicy konkursów orgaznizowanych przez Bibliotekę Publiczną oraz LGD. Zapraszamy do odwiedzania muzeum i oglądania wystawy.
 • ZAKOŃCZENIE WAKACJI

  Biblioteka Publiczna w Dobrzyniu nad Wisłą zaprasza dzieci i młodzież na pożegnanie wakacji, które odbędzie się na boisku DCSiT dnia 01.09.2012 w godzinach 11.00-16.00. W ramach imprezy biblioteka orgaznizuje: 11.00-13.00 konkurs plastyczny 14.00-15.00 zabawy z chustą animacyjną 11.00-16.00 strzelnica z zagadkami literackimi. Dla uczestników przygotowane są ciekawe nagrody.
 • Dar dla biblioteki

  Wydawnictwo Naukowe UMK w Toruniu przekazało w darze bibliotece następujące pozycje: -Campio de Santiago-NIe tylko droga. Historia i współczesność Szlaku św. Jakuba -Sens życia a pedagogika. Impulsy myśli Viktora E. Frankla -Rachunkowość wobec wyzwań współczesnej gospodarki -Nietradycyjna teoria polityki -Komunitaryzm. Nowy program polityczny i obywatelski
 • Wystawa wydawnictw regionalnych

  Od 01.08.2012 z okazji obchodów Dnia Dobrzynia w Bibliotece Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą oglądać można wystawę wydawnictw regionalnych. Serdecznie zapraszamy.
 • Wakacyjny pociąg marzeń

  Wakacyjny cykl zajęć dla dzieci odbył sie dzięki dofinansowaniu Miejsko-Gminnej komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, aby podziękować dzieci przygotowały pracę zatytułowaną "wakacyjny pociąg marzeń", ktora przedstawia ich spełnione i jeszcze niespełnione wakacyjne marzenia. Pociąg można obglądać w holu biblioteki do 10.08.2012
 • Wystawa prac plastycznych oraz rozdanie dyplomów

  27.07.2012 odbyło się zakończenie cyklu zajęć wakacyjnych dla dzieci. Z tej okazji przygotowana została wystawa prac plastycznych oraz zostały rozdane dyplomy i upominki.
 • Wyjazd do Płocka

  26.07.2012 Biblioteka Publiczna zorgaznizowała wyjazd do Płocka. Uczestnicy obejrzeli filmy w kinie 5D oraz bawili się na sali zabaw. Kolejna atrakcją był przejaz ciuchcią.
 • Pokaz mody historycznej

  25.07 odbył się pokaz mody gazetowej. Uczestnicy zajęć wcielili się w projektantów mody historycznej oraz modelki i modeli. Po pracy jaka musieli wykonać na wybiegu przygotowany był poczęstunek z grilla. Na koniec zajęć dzieci wykonały plakaty zapraszające na wystawę prac plastycznych powstałych w trakcie wakacji. Plakaty zostały powieszone na tablicach ogłoszeń w Dobrzyniu nad Wisłą.
 • Krajobrazy malowane na szkle

  24.07 odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży. W programie było: malowanie w plenerze, zabawy w stylu retro oraz zabawy z chustą animacyjną.
 • Wakacyjne zabawy z biblioteką

  23.07 odbyły się wakacyjne zabawy z biblioteką. Przygotowane były gry integracyjne, zabawy plastyczne, lepienie figurek z piankoliny, zabawy z książką oraz z chustą i tunelem animacyjnym.
 • Dni Dobrzynia

  Zapraszamy na XXVI DNI DOBRZYNIA NAD WISŁĄ, które odbędą się w dniach 23.07 - 13.08.2012 r. W programie obchodów: 23-27.07. - WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ 27-28.07. - IX Ogólnopolski Rajd Rowerowy po Ziemi Dobrzyńskiej – Osiek--Brodnica-Górzno 05.08. - Mecz piłki nożnej MLKS Dobrzyń nad Wisłą - Reszta Gminy stadion sportowy godz. 14.00 oraz II FESTYN WISŁA – teren przy OSP Dobrzyń nad Wisłą – godz. 16.00 06.-10.08. - WAKACJE Z ŻAKIEM 12.08. - Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza – przystań żeglarska 13.08 - Koncert Dobrzyński DDK”ŻAK” Ponadto zapraszamy do odwiedzenia wystaw okolicznościowych – wystawy udostępnione będą przez cały sierpień: Muzeum Dobrzyńskie - wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży z terenu Ziemi Dobrzyńskiej Biblioteka Publiczna – wystawa wydawnictw dobrzyńskich
 • Wakacyjne spotkania w Mochowie

  14.07.2012biblioteka w Mochowie organizowała imprezę na ktorej gościła nasza biblioteka. Na swoim stoisku Biblioteka Publiczna z Dobrzynia nad Wisłą prezentowała wydawnictwa dotyczące Dobrzynia nad Wisłą i ziemi dobrzyńskiej.
 • Biblioteka nieczynna z powodu malowania

  Biblioteka Publiczna w Dobrzyniu nad Wisłą będzie nieczynna w dniach od 2 do 11 lipca, z powodu malowania. Za utrudnienia przepraszamy.
 • Zapraszamy na wakacje

  Biblioteka Publiczna w Dobrzyniu nad Wisłą zaprasza dzieci do udziału w wakacjach organizowanych w dniach 23-27.07.2012 w godz. 9.00-13.00. Zapisy przyjmujemy do 06.07.2012 w bibliotece lub pod numerem tel. 54-253-05-43.
 • Krecik w szkole...

  W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chalinie. Uczniowie poznali przygody Krecika, następnie lepiły z modeliny bohatera bajki oraz jego przyjaciół.
 • Poznajemy czasopisma...

  Bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą. Uczniowie zapoznali się z ofertą biblioteki oraz rozwiązywały zadania i zagadki.
 • Festyn Rodzinny we Wierznicy

  10.06.2012 biblioteka uczestniczyla w organizacji rodzinnego festynu we Wierznicy. Dla rodzin przygotowanych było mnóstwo atrakcji i konkursów. Biblioteka przygotowała konkursy i zabawy dla najmłodszych czlonków rodzin. Dzieci mogły brać udział w konkursie na najładniejszą koszulkę promującą bibliotekę, a także ustrzelić nagrodę na strzelnicy z bajkowymi zagadkami. W programie było także malowanie twarzy i robienie pamiątkowych zdjęć.
 • Dzień Dziecka

  Biblioteka była współorganizatorem Dnia Dziecka, który odbył się w DCSiT 01.06.2012. Dla dzieci przygotowany był konkurs malowania koszulek : "biblioteka ciągle w grze" oraz makieta do robienia zdjęć. Dzieci poznały także technikę graficzną: monotypia i mogły wcielić się w kibica i pomalować twarz w barwy narodowe. W trakcie Dnia Dziecka ogłoszone zostały rózwnież wyniki konkursu "Ziemia dobrzyńska-edukacyjna gra planszowa" oraz wystawa prac konkursowych.
 • XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom do biblioteki zostali zaproszeni uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej z Dobrzynia nad Wisłą oraz klasy III Szkoły Podstawowej z Krojczyna.
 • Ogłoszenie wyników konkursu "Ziemia dobrzyńska-edukacyjna gra planszowa"

  01.06.2012 w trakcie obchodów Dnia Dziecka w DCSiT zostały ogłoszone wyniki konkursu "Ziemia dobrzyńska- edukacyjna gra planszowa ".
 • Wystawa prac konkursowych- "Ziemia dobrzyńska-edukacyjna gra planszowa"

  29.05.2012 w trakcie spotkania Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej odbyła się wystawa prac konkursowych "Ziemia dobrzyńska-edukacyjn gra planszowa"
 • Dzień Matki

  Z okazji Dnia Matki składamy wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia oraz przypominamy najpiękniejsze wiersze o matce...


  "Ona mi pierwsza pokazała księżyc

  i pierwszy śnieg na świerkach,

  i pierwszy deszcz.


  Byłem wtedy mały jak muszelka,

  a czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne."


  Konstanty Ildefons Gałczyński
 • XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (1-7 czerwca)z tej okazji w bibliotece została przygotowana wystawa ważnych książek dekady kampanii czytania. W tym okresie zapraszamy dzieci w godzinach 10.00-11.00 na głośne czytanie bajek.
 • Z wizytą w bibliotece...

  24 maja z wizytą do biblioteki przyszły dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą.
 • Dzień Dziecka

  Zapraszamy na Dzień Dziecka, który odbędzie się 01.06.2012 na boisku DCSiT o godzinie 15.00.
 • Czytanie na dywanie-Jaką Andersen napisał baśń ?

  22 maja do biblioteki przyszły dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą, uczniowie wspólnie z bibliotekarką czytały wyświetlany na ekranie fragment baśni Andersena. Następnie lepiły swoje wyobrażenia na temat podwodnego świata.
 • Podwodny świat Małej Syrenki

  21 maja odbyła się lekcja biblioteczna "Podwodny świat Małej Syrenki". Dzieci poznały baśń Andersena "Mała Syrena" oraz lepiły z plasteliny podwodny świat.
 • Jak ilustrować książki ?

  18 maja 2012 gościliśmy w bibliotece dwie klasy ze Szkoły Podstawowej w Chalinie. Dla uczniów mieliśmy przygotowane mnóstwo atrakcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...
 • Recyklingowe naszyjniki- zajęcia dla dorosłych

  18 maja 2012 uczestniczki zajęć poznały sposób na zamianę starego podkoszulka w gustowny, nowoczesny naszyjnik.
 • Przepis na książkę

  17 maja do biblioteki przyjechały dzieci z klasy pierwszej ze Szkoły Podstaowej w Krojczynie. Dla uczniów przygotowane były bajkowe zagadki oraz tor przeszkód. Poznały książki zabawki oraz zrobiły swoją własną książkę rozkładankę
 • Mój ulubiony bohater...

  16 maja 2012 w ramach Tygodnia Bibliotek gościliśmy uczniów z oddziału zerowego ze Szkoły Podstawowej z Dobrzynia nad Wisłą.
 • Termin ogłoszenia wyników konkursu

  11 maja odbylo się posiedzenie komisji konkursu : "Ziemia dobrzyńska- edukacyjna gra planszowa". Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w trakcie Dnia Dziecka, który odbędzie się na boisku DCSiT. Wystawę gier planszowych będzie można obejrzeć w trakcie imprezy 1 czerwca, a także na spotkaniu Klubu Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej (29 maja o godzinie 15.30).

  Wyniki zostaną przekazane także do szkół oraz podane na stronie internetowej biblioteki

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

 • W krainie bajek- zajęcia z chustą animacyjną

  15 maja do naszej biblioteki przyszli uczniowie oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą.Dla dzieci przygotowane były literackie zadania i zagadki oraz zabawy z chustą animacyjną.
 • Biblioteka na Was czeka...

  14.05.2012 bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą. Tematem lekcji była biblioteka, jej regulamin oraz książka. Dzieci układały zasady zachowania w bibliotece, porządkowały zdania z rozsypanki wyrazowej, wspólnie śpiewały piosenkę "W bibliotece"oraz zdobiły kolorowe zakładki.
 • O co prosi książka ?

  10 maja gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej z Dobrzynia nad Wisłą. Uczniowie poznali działalność oraz podstawowe pojęcia dotyczące biblioteki. Przygotowana była prezentacja multimedialna dotycząca sposobu postępowania z książką. Po obejrzeniu prezentacji dzieci pisały regulamin posępowania z książką oraz przygotowały zakładki do książek.
 • Zrób zdjęcie w bibliotece

  Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek 08-15.05.2012 w naszej bibliotece powstała makieta odwołująca się do tegorocznego hasła :"Biblioteka ciągle w grze". Uczniowie biorący udział w lekcjach bibliotecznych będą mogli upamiętnić to wydarzenie fotografią.
 • Przypominamy o zbliżajacym się terminie oddawania prac konkursowych

  08.05.2012 mija termin oddawania prac w konkursie "Ziemia dobrzyńska-edukacyjna gra planszowa".
 • Być piratem jak z bajki...-majówka dla dzieci

  01.05.2012 na tarasie biblioteki odbyła się impreza majówkowa dla dzieci. Uczestnicy zabawy, aby wejść na pokład musieli wykonać trudne zadanie pirata, który strzeże statku. Szczęściarze zamiast zadania wylosowali nagrody: bańki mydlane lub piracką chorągiewkę. Na pokładzie dzieciaki wcielały się w prawdziwych piratów, robiły pirackie czapiki, malowały twarze i robiły papugi.

  Przygotowane były, tkaże liczne konkursy i zabawy, nagradzane słodyczami.

  Następnie piraci udali się na salę DDK, aby uczestniczyć w konkursie plastycznym, dotyczącym wrażeń z majówkowej imprezy. Po ogłoszeniu wyników konkursu odbyło się wielkie świętowanie i tańce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego bajkowego wydarzenia...
 • Tydzień bibliotek 8-15.05.2012-oferta edukacyjna

  Zapraszamy szkoły do zapisywania grup na zajęcia organizwoane w bibliotece. Przedstawiamy propozycje organizowanych przez nas lekcji...
 • Zapraszamy na majówkę

  01.05.2012 Biblioteka Publiczna w Dobrzyniu nad Wisłą wraz z Dobrzyńskim Domem Kultury organizuje majówkę, na którą serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w godzinach 15.00-19.00, odbędą się zabawy plastyczne na tarasie biblioteki oraz liczne zabawy i konkursy.
 • Dzień Książki w Chalinie

  Z okazji Dnia Książki czytelnicy naszej filii otrzymali czerwone róże, ktore są symbolem tego śwęta.
 • Recyklingowe naszyjniki-zapraszamy do udziału w warsztatach

  Zapraszamy wszystkich zainteresowany do zapisywania się na kreatywne zajęcia robienia "recyklingowych naszyjników". Zajęcia odbędą sie 18.05.2012 (piątek). Uczestników prosimy o zabranie starych, niepotrzebnych t-shirtów.
 • Róże dla czytelników

  Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który ma na celu promocję czytelnictwa , edytorstwa i ochronę własności intelektualnej chronionej prawem autorskim czytelnicy odwiedzający naszą bibliotekę otrzymali czerwone róże, które są symbolem tego święta. Akcję promocji czytelnictwa podjęliśmy wspólnie z filią naszej biblioteki, a także z biblioteką publiczną z Tłuchowa i Wielgiego.
 • Współczesne źródła informacji

  19.04.2012r. Filia Biblioteki Publicznej w Chalinie przeprowadziła lekcje biblioteczna dla klasy V Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie. Temat lekcji "Media - wspólczesne źródła informacji." Celem zajęc było wyjaśnienie uczniom pojęć takicch jak media i środki komunikowania masowego. Przedstawiono uczniom podział mediów, jakiego rodzaju perzedstawiają nam informacje, na jakich nośnikach są zapisywane, a także wady i zalety jakie wynikają z mediów.
 • Warsztaty filcowania

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów filcowania na makro, które odbyły się 20.04.2012...
 • Wesołych Świąt

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,

  składamy najserdeczniejsze życzenia Naszym Czytelnikom:

  dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,

  mnóstwo wiosennego optymizmu

  oraz samych sukcesów

 • Czy ta książka Cię interesuje?

  Dnia 27.03.2012 w Filii Nr 1 w Chalinie odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy V Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów. Temat lekcji brzmiał: Czy ta książka Cię interesuje? Celem lekcji było zapoznanie uczniów z budową książki, rozróżnienie książki beletrystycznej od popularnonaukowej. Uczniowie podzieleni na grupy otrzymali książki i omawiali dla kogo są one przeznaczone.
 • Biblioteka ciągle w grze- konkurs

  "Biblioteka ciągle w grze" to tegoroczne hasło zbliżającego się Tygodnia Bibliotek (8-15.05.2012r.),z tej okazji Biblioteka Publiczna przygotowała konkurs: "Ziemia dobrzyńska-edukacyjna gra planszowa". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół z terenu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Przedmiotem konkursu jest wykonanie gry planszowej, dotyczącej historii, literatury, przyrody, turystyki ziemi dobrzyńskiej. Termin nadsyłania prac: 08.05.2012. Czytaj regulamin konkursu...
 • Dekoracje wielkanocne

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów i Publicznego Gimnazjum im. Lecha Wałęsy wykonali dekoracje wielkanocne, aby nadać pomieszczeniu Filii Nr 1 w Chalinie charakter zbiżających się świąt. Młodzież wykonała palemki oraz pokolorowała przygotowane przez bibliotekarza pisanki, które ozdobiły gazetkę ścienną.
 • Nasza biblioteka przystąpiła do kampanii "Cała Polska czyta dzieciom"

  Kampania "Cała Polska czyta dzieciom" trwa już od 10 lat, nasza biblioteka postanowiła oficjalnie włączyć się do ogólnopolskiej kampanii czytania. W ramach współpracy z fundacją "ABCXXI" biblioteka będzie organizować spotkania z głośnym czytaniem dla najmłodszych. Informacje dotyczące akcji na stronie: www.calapolskaczytadzieciom.pl
 • Zapraszamy na kurs filcowania

  Wyznaczyliśmy termin warsztatów filcowania na mokro. Zajęcia odbędą się 20.04.2012, godz.16.00 w Bibliotece Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą. Zapraszamy !
 • Kurs robienia "karczochów"

  23.03.2012 r. w naszej bibliotece odbył się kurs robienia pisanek "karczochów". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć...
 • Dlaczego słowniki są nam potrzebne?

  20.03.2012r. w Bibliotece Publicznej w Chalinie odbyła się lekcja biblioteczna, uczestniczyli w niej uczniowie klasy VI b Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie. Temat lekcji brzmiał "Dlaczego słowniki są nam potrzebne ?" Celem było przypomnienie i utrwalenie wiadomości o budowie, rodzajach i sposobie wyszukiwania informacji w różnych słownikach.

 • Lekcje biblioteczne

  16.03.2012 gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klas 0-III ze Szkoły Podstawowej w Dyblinie. Dzieci poznały podstawowe informacje dotyczące korzystania ze zbiorow bibliotecznych.

  Lekcje prowadzone w bibliotece uczą krzystania ze zbiorów, wyszukiwania informacji oraz dają możliwość poznawania wiadomości z bogatych źródeł książkowych. Uczą dzieci i młodzież nawyku sięgania po informacje do książek i encyklopedii. Zachęcamy szkoły do odwiedzania biblioteki i umawiania się na lekcje biblioteczne pod numerem 54-253.05-43

 • Zapraszamy na warsztaty świąteczne

  23.03.2012 o godzinie 16.00 w Bibliotece Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą odbędą się kolejne warsztaty twórcze dla dorsłych. Uczestnicy będą robić pisanki "karczochy".Wyroby powstałe na zajęciach stają się własnością uczestników kursu. Zapisy trwają do 19.03.2012. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!!!
 • Trwają zapisy na wiosenne warsztaty filcowania

  Zapraszamy wszystkich chętnych na bezplatne warsztaty filcowania na mokro. Jest to technika tworzenia pięknych kwiatów, korali, toreb, kapeluszy z wełny czesankowej. Termin zajęć zostanie uzgodniony z uczestnikami po zebraniu grupy (8 osób). Zapisy pod numerem telefonu 54-253-05-43 lub bazpośrednio w bibliotece.Wykonane wyroby stają się własnością uczestnika warsztatów.
 • Język angielski na wesoło

  20 lutego w naszej bibliotece odbyła się lekcja języka angielskiego na wesoło. Zajęcia poprowadziła Katarzyna Struś wraz z Kevinem. Najmłodsi z zaproszonymi gośćmi wykonali kolorowe motyle i gąsiennice oraz w atmosferze zabawy nauczycli się wszystkich kolorów tęczy.
 • Dzień Kota

  17 lutego świętowaliśmy w naszej bibliotece Światowy Dzień Kota. Pani Anna Masłowska przygotowała dla dzieci mnóstwo atrakcji. Dzieci poznały bajkę o kocie i przygotowywały kocie przebrania. Zdawały także test na znawcę kocich nawyków. Dla prawdziwych hodowców zwierzaków przygotowane były upominki.
 • Kolorowe zakładki- zdobienie metodą decoupage

  16 lutego zaprosiliśmy do biblioteki młodzież, która poznawała tajniki techniki decoupage. Uczestnicy zdobili zakladki do książek oraz butelki.
 • Ferie w Filii Nr 1 w Chalinie

  Dla swoich najmłodszych czytelników filia w Chalinie zorganizowała zajęcia plastyczne. Dzieci i młodzież moły spotkać się w bibliotece i współnie wykonać ozdoby z bibuły, a także narysować bohaterów swoich ulubionych bajek.
 • Ferie z biblioteką

  W czasie ferii zimowych biblioteka przygotowała dla swoich czytelników mnóstwo atrakcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...
 • Warsztaty filcowania

  15 lutego odbyły się warsztaty filcowania dla dorosłych. Uczestniczki wykonały kwiaty z filcu.
 • Walentynki w bibliotece

  Walentynki to wspaniała okazja, aby wyrazić swoją sympatię do innych. Z okazji tego święta dzieci i młodzież przygotowały kartki walentynkowe oraz gliniane serca. Wysłuchały także bajeczki "Kocham cię", w której Agnieszka Frączek w uroczy sposób przedstawia miłość widzianą z perspektywy dziecka.
 • BIBLIOTEKA PUBLICZNA ZAPRASZA NA FERIE

  Zapraszamy do zapoznania się z szczegółową ofertą zajęć.
 • "Zielona półka"w bibliotece

  Biblioteka Publiczna w Dobrzyniu nad Wisłą, w ramach akcji "Zielona półka", otrzymała od Grupy ENERGA półkę wraz z książkami o tematyce ekologicznej. Serdecznie dziękujemy Grupie Energa i zachęcamy czytelników do korzystania z przekazanych nam zbiorów .
 • Zakup książek- podsumowanie roku 2011

  W roku 2011 do naszej biblioteki zostało zakupionych 312 książek o łącznej wartości 7 459,84, w tym z otrzymanej dotacji z Ministerswa Kultury 95 szt. o wartości 2 353,00. Nasz księgozbiór wzbogacił się także o dary o wartości 1487,84. Obecnie stan naszego księgozbioru wynosi 22 070 szt.
 • NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

  Niech te piękne Święta Bożego Narodzenia przyniosą wszystkim wewnętrzny spokój, wiele radosnych przeżyć a ciepło rodzinne przy wigilijnym stole trwa zawsze.

  Na Nowy Rok dużo zdrowia, radości, sukcesów, spełnienia pragnień i realizacji planów – wszystkim Czytelnikom życzą: pracownicy Biblioteki Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą.

 • Obchody Światowego Dnia Turystyki

  30 września 2011 roku w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się gala Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.W trakcie uroczystości Biblioteka Publiczna prezentowała regionalne nowości wydawnicze.
 • Warsztaty decoupage

  27 września w naszej bibliotece odbyly się zajęcia decoupage dla dorosłych. Uczestniczki poznały tajniki zdobienia przedmiotów i własnoręcznie wykonały deseczki do krojenia i podkładki pod kubki. Ozdobione serwetkami przedmioty panie zabrały do domu.
 • Zapisy na warsztaty decoupage zakończone

  Zakończyliśmy przyjmowanie zapisów na warsztaty decoupage. Dziękujemy za duże zainteresowanie i zapraszamy 27.09.2011 (wtorek)o godzinie 16.00 na zajęcia.
 • Pożegnianie wakacji

  27.08.2011 na terenie wielofunkcyjnego boiska DCSiT odbyła się impreza kończąca wakacje. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowanych było wiele atrakcji, wśród nich konkurs plastyczny organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dobrzyniu nad WIsłą. Tematem konkursu były ulubione dyscypliny sportowe. Informacje na temat imprezy zamieszczone są również na stronie: www.dcsit.pl
 • Trwają zapisy na warsztaty decoupage

  27.09.2011 o godzinie 16.00 w Bibliotece Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą odbędą się warsztaty decoupage dla dorosłych.
 • Dożynki 2011

  Wystawa wydawnictw regionalnych na dożynkach w Grochowalsku
 • POŻEGNANIE WAKACJI Z DCSIT

  27.08.2011 na terenie boiska DCSiT odbywać się będzie impreza kończąca wakacje. Biblioteka włączyła się w akcję żegnania wakacji "na wesoło" i przygotowała dla klas I-III konkurs plastyczny o tematyce sportowej. Sponsorem nagród w konkursie jest DCSiT.
 • Wystawa Wydawnictw Regionalnych

  Z okazji obchdów XXV Dni Dobrzynia w dniach 08-27 sierpnia w Bibliotece Publicznej obejrzeć można wystwę wydawnictw regionalnych.
 • Fantastyczna Wystawa Plastyczna

  Od 01.08.2011 do 05.08.2011 w Bibliotece Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą oglądać można wystawę prac plastycznych, wykonanych przez uczestników Wakacyjnych Warsztatów Twórczych. Wszystknich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 • Wakacyjne Warsztaty Twórcze

  Nasza biblioteka w ostatnim tygodniu lipca organizuje zajęcia plastyczne dla dzieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
 • Zmiana godzin pracy biblioteki

  W dniach 01-12.08.2011 biblioteka będzie czynna w godzinach: 9.00-13.00
  W trakcie trwania Wakacyjnych Warsztatów Twórczych biblioteka będzie nieczynna dla czytelników.
  Za utrudnienia przpraszamy.
 • Wakacyjne Warsztaty Twórcze 25-29.07.2011

  Wakacyjne zajęcia w bibliotece odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30-13.00. Program warsztatów:
  25.07.2011-Zabawy z chustą animacyjną oraz Remont świata i W krainie dźwięków- zajęcia z wykorzystaniem technik audiowizualnych
  26.07.2011-Zabawy z chustą animacyjną,Księga przedmiotów niecodziennego użytku
  27.07.2011-W kosmosie, Egzotyczny ogród zoologiczny
  28.07.2011-Życie pewnej uliczki
  29.07.2011-decoupage, malowanie twarzy, wspólne przygotowanie wystawy
  W dniach 01-05.08.2011 wystawa prac wykonanych przez dzieci.
  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu zajęć.
 • Nasza biblioteka uczestniczyła w cyklu szkoleń "Podaj dalej"

  Biblioteka Publiczna Gminy Wiegie była organizatorem cyku szkoleń "Podaj dalej". W szkoleniach uczestniczyli pracownicy naszej bibioteki oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole, Gminnej Biblioteki Publicznej w Tłuchowie. Na spotkaniach poruszano takie tematy jak: możliwości pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania dla bibliotek, wizerunek i promocja biblioteki w środowisku lokalnym, podstawy udanej komunikacji internetowej z wykorzystaniem komunikatora Skype, dobre praktyki, inicjatywy i pomysły- wymiana doświadczeń. Spotkania były okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i pomysłami, które są niezwykle cenne w pracy każdej biblioteki. Trzy spotkania miały charakter tradycyjny, natomiast jedno odbyło się za pośrednictwem elektronicznego kanału komunikacji Skype, co było cennym doświadczeniem zdobywania wiedzy na odległość. Ostatnie spotkanie 20.06. było okazją do podsumowań oraz podzielenia się m.in. pomysłami pracy na wakacje. Bibliotekarze rozmawiali o wyzwaniach przed jakimi staje współczesna, mała biblioteka publiczna oraz opracowali bazę dobrych praktyk bibliotecznych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w szkoleniach oraz zjedli smaczny obiad w restauracji „Tradycyjne jadło.” Szkolenia sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
 • Ruszyły zapisy na Wakacyjne Warsztaty Twórcze

  Zapraszamy dzieci na Wakacyjne Warsztaty Twórcze, które będą odbywać się w naszej bibliotece w terminie 25-29.07.2011. Zajęcia będą prowadzone w grupach 10-15 osobowych.Zapisy na warsztaty trwają do 08.07.2011. Liczba miejsc ograniczona !!!
 • Piknik Małego Czytelnika w Filii Nr 1 w Chalinie

  Z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych czytelników odbył się letni piknik w Filii Nr 1 w Chalinie. Dzieciaki malując twarze miały okazję wcielić się w lubiane przez siebie postacie oraz tworzyły własne śmiechostwory na balonach. Korzystając z pięknej pogody mogły bawiłć się na świażym powietrzu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
 • Dzień Dziecka

  Biblioteka Publiczna była współorganizatorem "Dnia Dziecka z Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki", który odbył się 29.05.2011. Na terenie wielofunkcyjnego boiska DCSiT czekało na najmłodszych wiele atrakcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
 • DZIEŃ DZIECKA

  Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki ,Dobrzyński Dom Kultury „Żak” oraz Biblioteka Publiczna w dniu 29.05.2011r. o godz. 13.00 organizują na terenie boiska wielofunkcyjnego atrakcje dla najmłodszych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
 • TEATR MASKA W BIBLIOTECE

  11 maja w naszej bibliotece odbył się spektakl "Magiczna Księga". Na przedstawienie przybyli uczniowie najmłodszych klas.
 • TYDZIEŃ BIBLIOTEK

  Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam- wchodzę. Pod tym hasłem obchodziliśmy tegoroczny tydzień bibliotek 8-15.05.2011. Zgodnie z tą ideą odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej z Dobrzynia nad Wisłą, najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chalinie, a także maluchy z Przedszkola Samorządowego w Dobrzyniu nad Wisłą. Odbyły się lekcje biblioteczne, których celem jest kształcenie umiejętności korzystania z warsztatu informacyjnego biblioteki, umiejętności korzystania z różnych typów wydawnictw i wyszukiwania w nich informacji, kształtowanie nawyku czytania i korzystania z biblioteki. W trakcie lekcji omawiane były również zasady poszanowania zbiorów bibliotecznych jako dobra wspólnego.
 • ZMARŁ ZBIGNIEW KOPROWSKI DYREKTOR BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

  Z żalem żegnamy wieloletniego dyrektora i oddanego pracownika Biblioteki Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą, Zbigniewa Koprowskiego.

  (...)

  Smutek to jest mrok po zmarłych tu,
  ale dla nich są wysokie, jasne światy.
  Zapal świeczkę.
  Westchnij.
  Pacierz zmów.
  Odejdź pełen jasności skrzydlatej.


  Joanna Kulmowa
 • WYNIKI KONKURSU "ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ CZESŁAWA MIŁOSZA"

  Znamy już listę zwycięzców w konkursie na najciekawszy album dotyczący życia i twórczości Czesława Miłosza
 • KONKURS "ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ CZESŁAWA MIŁOSZA"

  Biblioteka Publiczna w Dobrzyyniu nad Wisłą wraz z filią w Chalinie organizują konkurs na najciekawszy album dotyczący życia i twórczości Czesława Miłosza
 • PRZEDSTAWIENIE "Z CHŁOPA KRÓL"

  Gościliśmy w naszej bibliotece teatr Aplauz, aby obejrzeć przedstawienie przyszły przedszkolaki oraz klasy "0"z okolicznych szkół. Przedstawienie teatralne oparte na motywach powieści Ignacego Kraszewskiego. Główny bohater Gawełek, prosty, wiejski chłopiec o ogromnym sercu i nieopisanej wrażliwości na krzywdę innego człowieka, zostaje przepędzony ze swojego rodzinnego domu. Młodzian niespodziewanie zostaje królem, za sprawą dwóch swoich przyjaciół, których ratuje od okrutnych gospodarzy i niechlubnej zguby. Królewna Marmuszka dowiadując się o chłopskim pochodzeniu swojego męża Gawełka, knuje przeciwko niemu spisek, lecz wierni przyjaciele ratują swego Pana. Spektakl uczy naszych milusińskich wrażliwości na krzywdę innych oraz ukazuje wartość i prawdziwą definicję przyjaźni.
 • KĄCIK MALUCHA

  Dla najmłodszych czytelników w naszej bibliotece został otwarty kącik malucha. Stworzenie kącika ma na celu zachęcanie maluchów do czytania przez zabawę.
 • WAKACYJNE WARSZTATY PLASTYCZNE

  W czasie wakacji odbyły się warsztaty plastyczne pt. "Niestworzone pojazdy". Uczestnicy wcielili się w projektantów pojazdów.
 • BIBLIOTEKA WSPÓŁORGANIZATOREM WAKACJI Z ŻAKIEM

  W czasie tegorocznych wakacji biblioteka przyłączyła się do zorganizowania "Wakacji z Żakiem". Dla dzieciaków przygotowanych było mnóstwo atrakcji m.in. zabawy animacyjne, wyjazd do Ciechocinka, wspólne grillowanie, pokaz wozu strażackiego, zabawy plastyczne oraz atrakcje sportowe.
 • WYJĄTKOWY GOŚĆ W BIBLIOTECE